DKD Metro İstanbul


Pendik ilçesi, artış gösteren nüfusu karşılamak adına yeni konut projeleri ile değerlendirmeye alınıyor. Bunlardan bir tanesi de DKD Metro İstanbul olarak duyurulmakta. Adından da anlaşıldığı üzere DKD Grup tarafından yapımına gidilen projelerden bir tanesidir. Üstelik sadece dairelere değil bunun yanı sıra dükkan yapılarına da yer verilmekte. Teslim süresi Ağustos 2020 olan proje ile alakalı olarak tüm açıklamalar sunulmuştur.

DKD Metro İstanbul Konut Tipleri

Merak edenler açıklamalardan önce konutları değerlendirmeye alıyor. Şöyle ki 2+1 ile 3+1 şeklinde konut tiplerini sunuyor. Toplamda ise bu şekilde 81 konutun inşasına yer verilmesi bekleniyor. Proje kapsamında yatırımcılara sunulan bir diğer yapı ise ticaridir. Konutlar gibi olmasa da 7 adet ticari alanın oluşturulması esas alınmakta. Sonuç olarak ebatlarını dikkate alanlar DKD Metro İstanbul projesine yatırım yapıyor. Ebatlar ile ödemelere yönelik ise;

  • Minimum 100 m2’den başlayan konut tiplerinin inşasına geçilmiştir.
  • En fazla da 137,5 m2 değerininin temel alındığı gösteriliyor.
  • Ödeme koşullarına yönelik herhangi bir açıklamaya yer verilmemiştir.

Toplam 2 bloktan oluşması beklenen projenin lokasyon açısından avantajlı olduğu açıktır. Nitekim metro istasyonu ile komşu olmasından dolayı da projeye bu şekilde isim verilmiştir. Kolay ulaşım imkanlarından kaynaklı dikkat çekmesi beklenen projelerden bir tanesidir.

DKD Metro İstanbul Proje Özellikleri

DKD Metro İstanbul projesi üzerinden sadece dairelere yer verilmiyor. Bunun devamında site, bina ve inşaat özelliklerinin de göz önünde bulundurulması mümkün. Örnek verecek olursak başta deprem ile yalıtım yönetmeliklerine uygun bir şekilde tasarlanması esas alınmıştır. Hemen arkasından açık yüzme havuzuna yer verilmesi bekleniyor. Çocuklara özel olarak dahi havuz tasarımları sunulmakta. İçerisinde fitness merkezi de bulunacak. Devamında SPA ile kapalı otopark alternatiflerinin de sunulacağı bekleniyor. Tüm bu özellikleri dikkate alanlar ebatlardan konut tercihlerinde bulunarak yatırımlara geçiyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yatırımcılara sunulan teslim tarihi ise Ağustos 2020’dir.


Burak Cal

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir