Özak Göktürk İstanbul Emlak Projesi


Özak Göktürk İstanbul Emlak Projesi Özak GYO tarafından oluşturulan bir konut projesidir. Proje İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde Göktürk Mahallesinde yer almaktadır. Proje 22 bi metrekarelik alan üzerine kurularak 4 adet konut bloğu şeklinde tasarlanmıştır. 4 blok içerisinde toplam 147 daire bulunur. Proje yüksek binaların aksine yatay mimari olarak tasarlanmıştır. Binaların dışına el yapımı görünümlü tuğlalar kullanılmıştır. Projeye başlanmadan önce tüketicilere bir anket uygulandı ve görüşmeler yapıldı. Tüketicilerden alınan fikirlere göre proje şekillendirildi. Konut blokları bu sebeple 3 ve 4 katlı olarak yapılmıştır.

Daire Özellikleri

Özak Göktürk İstanbul emlak projesi kapsamında inşa edilen dairelerin özellikleri şu şekildedir;

  • 2+1, 2+1 bahçe katı, 3+1, 3+1 bahçe dubleks, 3.5+1, 3.5+1 penthouse, 4+1, 4.5+1 bahçe katı, 5.5+1 penthouse tipi daireler bulunmaktadır.
  • 4+1 penthouse daireler net olarak 327 metrekareden oluşmuştur. 4.5+1 daire daireler 217 metrekare, 4.5+1 daireler ise net olarak357 metrekare olarak tasarlanmıştır.
  • Dairelerin tamamında ebeveyn banyosu mevcuttur.
  • Geniş yatak odaları ve mutfağı bulunmaktadır ve oldukça büyük ve rahat bir yaşam alanı sağlayan terası bulunmaktadır.

 

Sosyal Alanlar

Özak Göktürk konut projesinin %75 gibi büyük bir bölümü sosyal aktivite alanlarına ayrılmıştır. Bisiklet ve yürüyüş yolu, fitness alanı, barbekü için özel alan, sinema ve tiyatro alanı, market, kafe, restaurant gibi alanlar yer almaktadır. Aynı zamanda açık yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu bulunur. Ayrıca kapalı ve açık otopark seçenekleri de yer alır.

Projenin yapımına 2020 yılında başlanmış olup inşaatı devam etmektedir. 2022 yılı Mart ayında teslim edilecek olan projede yer alan dairelerin metrekare fiyatı 18 bin TL dir. Buna göre en düşük fiyatlı daire 2 milyon 245 bin TL’den başlamaktadır.


Burak Cal

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir