Durulife İzmir


İzmir iline bağlı olan Karabağlar ilçesi, yeni konut projelerine uygun arsalara sahiptir. Bu anlamda genel olarak yüksek katlı konut projelerinin inşasına gidilmekte. Örnek verecek olursak bunlar arasında Durulife İzmir projesi de yerini almıştır. Proje kapsamında toplam 2500 m2’lik bir arsanın kullanılması esas alınmakta. Arsa üzerinden konut projesine yer veren isim ise BHT Yapı’dır. Beraberinde konutların teslim süresi için de Aralık 2018 tarihinin sunulması temel alınmakta.

Durulife İzmir Daire Özellikleri

Durulife İzmir projesinde toplam 2 adet bloke yer alıyor. Önceden de belirttiğimiz gibi katlı bloklar üzerinde konutların sunulması esas alınmıştır. Şöyle ki bloklardan toplamda 52 konutun tasarlanması sağlanmakta. Tasarlanan dairelerin ebatları ve tipleri ile alakalı olarak açıklamalar mevcut durumdadır. Nitekim Aralık 2018 tarihinde teslimi gerçekleşecek olan projenin tamamlanmasına bir hayli az kaldı. Bu anlamda yatırımcıların dikkatini çeken projede yer alan konutlardan söz etmek gerekirse;

  • İlk önce 80 – 100 m2’lik değerlerin temel alınması dikkat çekiyor.
  • Küçük ebatlardan satılık dairelere yer verildiği açık durumda.
  • Konut tipleri de 2+1 ile 3+1 olacak şekilde tasarlanmıştır.

Tiplere ve ebatlara bağlı olarak farklı fiyat aralıklarına yer verildiği açıktır. Başta ise minimum değerin 550 bin TL olarak duyurulması sağlanmıştır. Ebatların artış göstermesi ile sunulan bu fiyatın da artması söz konusudur. Nitekim kişiye özel ödeme olanaklarına yer verilen konut projelerinden bir tanesi olduğunu gösteriyor.

Durulife İzmir Projesinin Özellikleri

Projeye yönelik site, bina ve inşaat özelliklerine de yer verilmekte. Durulife İzmir üzerinden daire satın almak isteyenler tüm bu niteliklere de göz atıyor. Örnek verecek olursak açık ile kapalı otopark alternatifleri mevcut durumda. Fitness merkezi dahi bulunan sitelerden bir tanesidir. Beraberinde çocuklara özel yüzme ve park alanlarına da yer veriliyor. Asansörlü bina yapıları, deprem ile yalıtım yönetmeliklerine uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.


Burak Cal

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir