Lionia Yaşam Evleri


Avrupa Yakası Esenyurt bölgesinde yapıma hazırlanan Lionia Yaşam Evleri, içerisinde 87 tane daire bulunduran oldukça büyük bir inşaat olarak karşımıza çıkıyor. Daire seçenekleri fazla olan projede 2+1’den başlayarak 4+1’e kadar pek çok daire fırsatı yer alıyor. Proje 1600 metrekarelik bir alan üzerinde tasarlanmış ve dairelerin büyüklükleri de 90 metrekare ile 170 metrekare arasında farklılık gösteriyor.

Dairelerin fiyatlarına baktığımızda, daire sayılarına yani büyüklüklerine göre değiştiğini görebiliyoruz. Mesela 2+1 daireler 260.000 TL ile 410.000 TL arasında satışa çıkarılırken, 3+1 daireler ise 550.000 TL’den başlayarak satılıyor. Genel olarak tüm dairelerin güneş gördüğü projede, bazı evlerin kısmen daha karanlık odalarının olması nedeniyle fiyatlarının değişikliğe uğrandığı da söyleniyor. Ödeme konusunda Liona Yapı kişiye özel ödeme planları çıkartabiliyor fakat genel ödeme seçeneği ücretin %25’inin peşin, kalanın da banka kredisi ise olduğu proje ile ilgili bilgiler arasında yer alıyor.

Proje Özellikleri

İstanbul Avrupa Yakası’nda yükselen proje ilk olarak konum olarak oldukça iyi bir yere sahip olarak belirtiliyor. Liona Yaşam Evleri Marmara Park AVM’ye 4 dakika, E5 Karayolu’na 1 dakika, Esenyurt Devlet Hastane’sine 3 dakika ve İstanbul Üniversitesi’ne de 9 dakika mesafede yer alıyor. Ayrıca metrobüse yalnızca 6 dakika olması, site sakinlerine kolay ulaşım imkanı da veriyor. Ağustos 2018 itibariyle teslimlerin başlaması beklenen proje tamamlanmak üzere olduğu için direkt olarak inşaat alanından da daireleri inceleme şansınız bulunuyor. Üstelik yapı denetimi ile zemin etüdü de yapıldığı için hem deprem konusunda hem de yalıtım konusunda tüm yönetmeliklere uygun bir inşaat sürüyor.

Lionia Yaşam Evleri’nin genel olarak özelliklerini alttaki gibi sıralayabiliriz:

  • Çocuklar için oyun alanları
  • Kapalı otopark
  • Asansör

Burak Cal

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir