Mesa Koza 66


Ankara’nın gözde semtlerinden Gaziosmanpaşa’da yeni bir inşaat projesine yer veriliyor. ‘Koza Sokak’ta’ kapsamında Mesa firması tarafından yepyeni bir yaşam alanının oluşturulduğunu göreceksiniz. Mesa Koza 66, gerek inşaat alanının büyüklüğü gerekse konum ile eğim tasarımları ile müşterilerini karşılıyor. Öyle ki projenin toplamda 49.756 m2’lik bir alanda gerçekleştiğini söylemek gereklidir.

Mesa Koza 66 Bloklarının Yapısı

Öncelikle hem düşey hem de yatay olacak şekilde blokların sunulması esas alınmıştır. Bu anlamda Koza Sokak üzerinden ferah giriş alanına yer verilir. İki ayrı blok için de buradan müşterilerin karşılanması söz konusudur. Blokların yüksek oluşu konut sakinlerinin doğal manzaradan faydalanmaları adına tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra yeşil alanların fazla olması için de yüksek bloklar ön planda. Bloklara göre daireler ise;

  • A Blok içerisinde 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1 olarak dairelere yer veriliyor. Blok içerisinde toplamda 156 tane konutun bulunduğunu söylemeliyiz.
  • Hem B1 hem de B2 olacak şekilde tasarlanan diğer bloklarda ise toplam 50 tane daire yer alıyor.
  • B bloklar için 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde daha çok stüdyo daireler müşterilerini bekliyor.
  • Her daireye özel olarak depo alanlarının dahi bulunduğunu söylemek gerek.

Mesa Koza 66 Proje Tasarımı

Mesa Koza 66 özel olarak avlu tasarımlarına dahi sahiptir. Bunun dışında sosyal kullanım alanlarının da tasarımlarına özen gösterilmiştir. Örneğin yemyeşil avlu dışında kapalı havuzları da mevcut. Esnek yaşa alanlarının oluşturulması adına da blokların farklı görünümlere sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Şöyle ki küle görünümlerine sahip olan yapıda daha klasik konutlara yer verilir. Bunun yerine yatay bloklar için stüdyo daireler planlanmıştır. Özel park yerlerinden yeşil alanlarına kadar tüm tasarımlar projenin bir hayli özgün olduğunun göstergesi. Hem özel manzarası hem de ferah görünümlerinden kaynaklı konut yatırımlarına yer vermek isteyenleri beklediğini söylemeliyiz. Mesa Koza 66 projesinde yer alan konutlar ana ulaşım yoluna da yakın konumdadır.


Burak Cal

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir