Kiptaş Kartal


Kiptaş Kartal, son zamanlarda tasarlanan en büyük Kentsel Dönüşüm Projeleri’nden biri olarak karşımıza çıkıyor. Toplamda 530 konut ve 30 tane ticari alan içeren proje, 20.473 metrekarelik oldukça büyük bir arsa üzerinde inşa edilecek. Projede yer alan konutların büyüklükleri ise 1+1 ile 3+1 arasında değişiyor. 3 blok olması tasarlanan projenin 36lık süre içerisinde alıcılara teslim edilmesi planlanıyor. Kiptaş Kartal projesi çok yeni açıklanan bir proje olduğu için fiyat ve ödeme seçeneği gibi bilgileri henüz yayınlanmadı. İnşaatın başlaması ve projenin daha fazla yayılması ile detayların da açıklanacağını düşünüyoruz.

Proje Özellikleri

Girişte de belirttiğimiz gibi aslında proje hakkında detaylı bilgi bulmak şu an için zor görünüyor. Biz de size edinebildiğimiz bilgileri aktaracağız.

İstanbul Anadolu Yakası’nın Kartal ilçesinde bulunan Kiptaş Kartal projesi, ilçedeki kentsel dönüşümün bir parçası olarak görülüyor. 172 tane 1+1, 252 tane 2+2, 252 tane 3+1 daireden oluşacak olan proje, 23, 20 ve 16 katlı 3 tane bloktan meydana geliyor. 99 bin 571 metrekare inşaat alanı ve 20 bin 473 metrekare arsa alanına sahip olan projenin yaklaşık olarak 36 aylık bir süre içerisinde tamamlanması düşünülüyor.

Kiptaş Kartal projesi konum olarak oldukça avantajlı bir yerde bulunuyor. Topçamlar Cami ve 100. Yıl Ali Rıza Efendi İlkokulu’nun yanında yer alan Kiptaş Kartal projesi, Yavuz Sultan Selim Hastanesi’ne 500 metre ve D-100 Karayolu’na da 1,5 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kısacası lokasyon açısından oldukça iyi bir yere sahip olduğunu tekrar vurgulayabiliriz.

Son olarak belli olan proje özelliklerinden de bahsedeceğiz:

  • Çocuk oyun alanları
  • Yürüyüş parkuru
  • Asansör
  • Yapımı denetimi yapılmış
  • Zaman etüdü yapılmış

Yalıtım ve deprem yönetmeliğine uygun


Burak Cal

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir