Nilüfer Evleri İzmir


Onag Yapı’nın inşa ettiği, İzmir’in Çiğli/ Ataşehir ilçesinde bulunan Nilüfer Evleri’de doğa ile iç içe olacak şekilde tasarlanmış bir konut projesidir. Kalabalık şehirlerin gürültüsünden sıkılan fakat bazen o kalabalığın içinde olmak isteyebilen insanlar da düşünülerek proje oldukça merkezi bir yerde konumlandırılmıştır.

Projenin Konumu

İzmir’in Çiğli ilçesinde yer alan Nilüfer Evleri İzmir, Çevreyolu’nun karşısında yer almaktadır. Ayrıca alışveriş yapmaktan keyif alan insanlar için Mavibahçe, Kipa ve Egepark AVM sadece 200 metre uzaklıktadır. Toplu taşıma kullanımını rahatlatmak için tramvay durağına 500 metre, İzban istasyonuna ise 900 metre uzaklıktadır. Bir konut projesinin hastane yakınlarında yer alması önem arz etmektedir. Nilüfer Evleri; Kent Hastanesi ve Bölge Hastanesi’ne yürüme mesafesindedir.

Projenin Teknik Özellikleri

Proje, toplamda 2 parsel üzerine oturtulmaktadır. Parsel alanları 3316 m2 ve 3476 m2’dir. Nilüfer Evleri İzmir, toplamda 88 daireden oluşmakta ve her daire 3+1 olacak şekilde inşa edilmektedir. Proje çizim ve inşa aşamalarında deprem yönetmeliği esasları dikkate alınmıştır. Daire içlerinde de insanların tüm ihtiyaçları düşünülerek eksiksiz bir şekilde inşa söz konusudur. Banyolarda duş teknesi ve duşakabin bulunmaktadır. Ayrıca dairenin tamamı titizlikle yapılmış laminant parke döşemesinden oluşmaktadır. Daire girişlerinin tamamında çelik kapı kullanılmaktadır. Vitrifiye ve armatür malzemeleri birinci sınıf kalitede seçilmektedir. Zil çaldığında kimin geldiğini görebilmek için daire girişlerinde görüntülü diafon bulunmaktadır. Isıtma sistemi olarak doğalgazlı merkezi sistem tercih edilmektedir.

Sosyal Alanlar

Onag Yapı, projelerinde sosyal alanlara önem vermektedir. Site içerisinde bulunan fitness salonu, tüm site sakinlerine açık olacak ve 7/24 spor yapma imkanı sunacaktır. Ayrıca çocuk oyun alanları ile ebeveynler spor yapmanın, temiz havanın tadını çıkarmanın keyfini sürerken çocukları oyun alanında vakit geçirebilmektedir. Her daireye özel kapalı otopark alanı ile arabaya yer bulma sorunu tarihe karışmaktadır.


Burak Cal

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir