Collesium Residence Eskişehir / Tepebaşı


Eskişehir’de Özsoy İnşaat tarafından gerçekleştirilen proje, Roma mimarisinden etkilenerek tasarlanmış bir mimari hakim. Projede toplamda 89 konut bulunmaktadır. Collesium residence Eskişehir / Tepebaşı projesinde bir çok konut seçeneği mevcuttur. 1+0’dan 2+1 dubleks daireye kadar konutun bulunduğu projede, daire büyüklükleri 36 metrekareden 134 metrekareye kadar değişiklik göstermektedir.

Collesium Residence Hakkında Diğer Bilgiler

Öncelikle proje, ödeme rahatlığı sağlayan banka kredilerine uygundur. Roma mimari estetiğinin ilham verdiği Collesium Residence Eskişehir / Tepebaşı, Roma’daki Flavianus Amfitiyatro adlı Kolezyumdan esinlenmiştir.  Bu yüzden proje mimarisi insanların dikkatini çekecek niteliktedir. Özsoy İnşaat tarafından gerçekleşen projede birbirinden farkı 89 daire bulunmaktadır. 1+0, 1+1, 1+1 dubleks ve 2+1 dubleks seçeneklerinin bulunduğu projede daire boyutları 36-134 metrekare arasında değişim gösterir. Zemin katında bulunan dükkanların büyüklükleri ise 50-360 metrekare arasında değişim gösterir.

Ticari alanlar konut sahiplerinin isteklerince hizmet vermektedir. Full eşyalı bir şekilde alıcısına sunulan daireler, merkezi sisteme sahiptir. Collesium Residence Eskişehir / Tepebaşı sadece büyüleyici mimarisi ile etkilemiyor. Projede bodrum katta yer alan 1.000 metrekare alana sosyal bir merkez kurulmuş. Bu alanda; yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna, yetişkinlere oyun odaları, müzik odası, toplantı odası, sinema ve parti alanı bulunmaktadır.

Hızla tükenen konutta en düşük daire fiyatı 235 bin TL, en yüksek daire fiyatı ise 737 bin TL’dir. Proje özelliği olarak site içerisinde; kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna, sinema, güvenlik ve kapalı otopark bulunmaktadır. Binanın özellikler ise; asansör, lobi ve resepsiyondur. Bu projedeki konutların özelliklerinde ise; yerden ısıtma, merkezi ısıtma, ısı pay ölçer, merkezi klima ve teras bulunmaktadır. Projenin yapı denetimi ve zemin etüdü yapılmıştır. Deprem yönetmeliğine uygun olan bina, yalıtım yönetmeliğine de uygundur.


Burak Cal

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir